Türkiye'de bir ilk!

"Bağımsız editör, tarafsız destek."

Editör, ebeveyni yazar olan kitabın öğretmenidir...

REFERANSLAR & GÖRÜŞLER

1.0 - ÇALIŞTIĞIMIZ BAZI KURUM VE KURULUŞLAR

                                   Referanslar

1.1 - KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

Referanslar

1.2 - Yazar Görüşleri - PROF. DR. GÜLÇİMEN YURTSEVER - Mülteciyim

Profesyonel bir ekipten yardım aldım ve çok memnun kaldım. Tuna Bey ve Banu Hanım'a çok teşekkür ederim. Mükemmeller. 

1.3 - KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

1.4 - Yazar Görüşleri - MEHMET ULUĞTÜRKAN - Madalyasız

​Değerli Arkadaşlar, 

Üç yıl üzerinde çalıştığım... 

İkinci yıl içerisinde birkaç kez yazmaktan vazgeçtiğim...

Sona doğru 'Ben kim roman yazmak kim' dediğim...

İlk romanım MADALYASIZ bugün Doğan Kitap'tan çıktı. 

Bu kitabın Türkiye'nin en etkin yayın evlerinden birinden çıkmış olmasında birkaç kişinin çok büyük emeği var. 

Onlardan biri de 'Mehmet Sait Güven'...

Sait hocamla beni buluşturan kitapeditoru.com'a teşekkür ediyorum.  

'Geliştirici Editörlük' hizmetiniz gerçekten her yazar için bulunmaz imkan.

Saygılarımla. 

1.5 - Yazar Görüşleri - RD. DR. OKTAY ALKAN

Bir tercümenin “native speaker”ı ile karşılaşmadığı sürece yeterli veya iyi olduğunu bilemezsiniz. Bir edebi tercümenin “native speaker” edebi editörü ile karşılaşmadığı sürece iyi olup olmadığını hiç bilemezsiniz. Deniz Yerli’nin edebi tercümeleri, çok turlu ve farklı edebi editörlerce uygulanan profesyonel editöryal süreçten (Amerika) takıntısız ve sorunsuz geçmeyi bir kenara bırakın; kelime seçimleri ve kullandığı ifadeler açısından övgüyle karşılandı. Teşekkürler Deniz Hanım. Böyle bir edebi tercüman ile çalışmama vesile olduğunuz için size de çok teşekkürler kitapeditoru.com.

1.6 - KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

1.7 - KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

1.8 - KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

1.9 - Yazar Görüşleri - SEVGİ KELEŞ - Sevgi Ötesi Enerji

Hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biri kitapeditoru.com'la çalışmak. Şimdi 2. kitap geliyor. Birlikte daha güzel günlere...

Tuna Bey, titizlikle yaptığı çalışmalarla süreci inanılmaz kolaylaştırıyor. Kendinizi profesyonel bir ekibe bıraktığınızı hissediyorsunuz. 

Alp Bey, bir enerji kitabı ancak bu kadar güzel enerjili bir editörle çalışılarak ortaya çıkabilirdi. İnanılmaz etkileyici ve sakin haliyle sizi destekliyor. Yaşamım boyunca her projemde olmanız dileğimle, şansımsınız...

2.1 - KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

2.2 Yazar Görüşleri - AYNUR TÜMEN - Para Kodları

“Para Kodları” kitabımın editörlüğünde bana editörlük hizmeti veren kitapeditoru.com ve ekibine sonsuz teşekkürler. Kitabım ile kişisel olarak ilgilenen, emek veren Filiz Çiçek Hanım Efendiye ayrıca teşekkürü borç bilirim. Kitabıma değer kattınız. İyi ki varsınız. Sevgiler.

2.3 - Yazar Görüşleri - İBRAHİM DÖNER - Yıllara Yaygın İnş. Tah. İşlerinin Vergilendirilmesi ve Muh. Uyg.

Piyasaya çıkan üç adet kitabımın editörlük hizmetlerini yerine getiren kitapeditoru.com çalışanlarına verdikleri kaliteli hizmetten dolayı şükranlarımı sunuyorum. 

2.4- Yazar Görüşleri - ABDÜLAZİZ KARAKÖSE - Sabır mı Edeyim Şükür mü

Yaşanmış hayatımın ölümsüzlüğe kavuşabilmesi için uzun süredir emek verip geceli gündüzlü gözyaşlarımla yazdığım “Sabır mı Edeyim Şükür mü” adı eserimin başarılı editör çalışmasından sonra okuyucuya en güzel şekilde ulaşabilmesi için yapmış olduğum uzun araştırmalar neticesinde kitapeditörü.com üzerinden Tuna beyin tavsiyesi ile Açelya KİREZCİ hanımefendiyle tanıştık. Yazarlık anlamında ilk deneyimim olduğu için açıkçası ilk başta dosyayı kendisine teslim ederken korkularım vardı. Ama Açelya hanımın yaptığı ilk dosya çalışmasında korkularım yerini heyecan ve mutluluğa bırakmıştı. Açelya hanımla çalışma konusunda ne kadar doğru bir karar verdiğimi o an anladım. Çalışmalarını en güzel şekilde yaptı ve düzenlemeleriyle anlatımı çok daha akıcı hale getirdi. Profesyonel anlamda yaptığı başarılı çalışmalar için ve dosyayı sahiplenip en güzel şekilde okuyucuya ulaşması için yapmış olduğu katkılardan dolayı kendisine yürekten teşekkür ediyorum. Dosyayı benim teslim ettiğimden çok daha kaliteli bir noktaya getirdi. Bundan sonraki çalışmalarımda tereddüt etmeden kendisiyle çalışmayı çok isterim. Yakın ilgisi için Tuna beye, yapmış olduğu başarılı çalışmaları için de Açelya hanıma çok teşekkür ediyorum. 

2.5- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

2.6- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

2.7- Yazar Görüşleri - MEHMET MEMDOĞLU - Öcalan'ın Mustafa Kemal Okumaları

Bilindiği gibi editörler iki kısma ayrılır. İyi tashih ve redekte yapan editörler, eserin satışı konusunda öngörüde bulunabilen editörler. Tüm samimiyetimle ifade etmeliyim ki Tuna Erdoğdu Bey'de bu iki özelliği de görmemek mümkün değil.

Şüphesiz bir editörün donanımı ortaya çıkan eserde görülür. “Öcalan’ın Mustafa Kemal Okumaları” adlı kitap, titiz bir araştırma sürecinden geçirilerek geniş bir kaynak taraması sonucunda oluşmuştur. Kitabın yayına hazırlık aşamasında ve baskı çalışmaları sırasında sürekli iletişim halinde olduğum Sayın Erdoğdu ile verimli bir çalışma dönemi geçirdim. Sayın Erdoğdu, redaksiyon ve içerik ile ilgili yol gösterici katkılar sağladı. Çalışmama yapmış olduğu katkılardan ötürü Sayın Tuna Erdoğdu Bey'e teşekkürü bir borç biliyorum.

İyi bir kitap, iyi bir editöryal çalışmasının ürünüdür.

2.8- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

2.9- Yazar Görüşleri - MÜRVET SARIYILDIZ - Aşk Mahal

Banu Erdoğdu Hanım efendiyle bir kitap (Aşk Mahal) çalışmasında birlikteydik. Onun kitaba göstermiş olduğu ilgi bir annenin çocuğuna göstermiş olduğu ilgi gibiydi desem abartmış olmam. Hatta kitaba göstermiş olduğu yanında hafif bir cümle olarak da kalır. Her satırına, her cümleye gösterdiği itina onun işini aslında “iş” olarak değil “sanat” olarak gördüğünün de bir göstergesiydi. Bir yandan her satırı kendine özgü hale getirmek için çabalarken diğer yandan gerekli olan kaynak kitaplara ulaşmada gösterdiği çaba ve sabır gerçekten takdire şayandır. Ondan sonra da çok editörle çalıştım ancak Banu Hanımın kitaba gösterdiği anne şevkatini göremedim.

Bu söylediklerimin abartılı olduğunu düşünenlere ise bir kez çalışmalarını tavsiye ediyorum.

3.1- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

3.2- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

3.3- Yazar Görüşleri - ÜMİT SOMYÜREK - Rüyalara Tutsak

Göstermiş oldukları yakınlık ve ilgiye müteşekkir olduğum bir kuruluş kitapedtoru.com. 1. kitabın editörlüğünü yaptılar, çok yakında 2. kitabımı da göndereceğim. Selam ve sevgilerimi sunuyorum.

3.4- Yazar Görüşleri - GİZEM CANVER - Geçmişin Karanlık İzi

"Geçmişin Karanlık İzi" adlı romanımı bitirdiğimde bir kitap editörü araştırmasına girmiştim. Bu araştırmam sonucunda ise karşıma tam da istediğim gibi bir sayfa olan kitapeditoru.com çıktı, inceledim ve iletişime geçtim. Tevafuk olacak ki ben de İstanbulda'ydım ve yüzyüze görüşme imkanım oldu. Ardından Açelya Kirezci ile çalışmaya başladık. Gerçekten romanıma güzel bir akışkanlık getirdi.

Bir sürü geri dönüşler aldım, sosyal medyada çoğu okuyucumla kitabı tartıştık, kitabım ile ilgili soru cevap çalışması da oldu, bol bol imza aldı...

Buradan Tuna Bey'e ve Açelya Hanım'a çok teşekkür ediyorum, İnşallah diğer kitaplarımla da birlikte çalışmak isterim, tüm kitapeditoru.com çalışanlarına sevgiler, saygılar olsun. 

3.5- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

3.6- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

3.7- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

3.8- Yazar Görüşleri - SERAP TUNA - HTT Yayıncılık

Yeni kurulan HTT Yayıncılık olarak kitapeditoru.com ve editörlerinden Bahar Sarımehmetoğlu’yla çalışmaktan çok memnunuz. Çözüm odaklı yaklaşımlarınız için teşekkür ederiz. 

3.9- Yazar Görüşleri - ÖMER YUSUF ÖZKILINÇ - Anunnakiler ve Nuh Tufanı

Profesyonel bir ekipten yardım almak için Kitapeditörü'nün çok iyi bir seçim olduğunu düşünüyorum. Özellikle benim gibi kitap yazmaya yeni başlayanlar için kitapeditörü profesyonel kadrosuyla iyi bir yardımcı. Tuna Bey'e ve Banu Hanım'a teşekkürler. Kitabımı, kullandığı kelimeler ve ifadelerle İngilizceye sorunsuz tercüme eden Deniz Yerli'ye de ayrıca teşekkür ederim. 

4.1- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

4.2- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

4.3- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

4.4- Yazar Görüşleri - EMRE BALTA - İntikam Ateşi

“İntikam Ateşi” serisini yazmamda büyük katkısı olan kitapeditörü'ne teşekkür ediyorum. Onların sayesinde kitabımı sorunsuz bir şekilde çıkarttım. Saygı değer editörüm Açelya Kirezci'ye ve Tuna Bey'e destekleri için teşekkürlerimi sunuyorum.

4.5- Yazar Görüşleri - TOPRAK ÖZGÜR - Öbeka Ülkesi

İlk kitabım "Öbeka Ülkesi" için kitapeditoru.com ekibi ile çalıştım. Gerek editoryal anlamda gerekse kitap basım sürecinde karşılaştığım sorunları çözmek konusunda son derece ilgili ve yardımcı olmalarından dolayı Banu Hanım'a ve Tuna Bey'e teşekkürlerimi borç bilirim. kitapeditörü.com ekibinin anlayışlı, içten ve iyi niyetli tavırlarının yanı sıra kitabıma profesyonel anlamda katkılarından dolayı onlarla çalışmaktan ziyadesiyle memnun kaldım. Bazı tecrübelerime dayanarak bu işe yeni başlayacak olan arkadaşlarımı uyarmak adına belirtmek isterim ki; Banu Hanım'a ulaşmadan önce bir çok farklı yerle görüştüm ve kısa süreli çalışmalarım da oldu ancak işinin ehli olmayan, tamamen maddi çıkar gözeterek, baştan savma işler karşılığında yüksek miktarlar talep eden insanlarla karşılaştım. Vaktimi ve paramı boşa harcadığım o insanlardan sonra kitapeditörü.com ile tanışmaktan büyük mutluluk duydum. Bundan sonraki çalışmalarımda görüşmek üzere, sevgiler... 

4.6- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

4.7- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

4.8- Yazar Görüşleri - KEREM ALP USAL - Aşılmaz Dağların Ardında

Aysel Hanım'ın gözünden en ufak bir yazım yanlışının dahi kaçtığına şahit olmadım. Metnin daha anlaşılır ve daha fazla kişiye hitap eder şekilde geliştirilmesi konusunda da çok güzel öneriler sunar. Yapılacak  değişiklikler hakkında birlikte kafa yorarak yazarın metni okuyucunun bakış açısından da görebilmesini sağlar. İlk romanımın üzerindeki amatör havadan sıyrılıp kaliteli bir esere dönüşmesinde kesinlikle çok etkisi oldu. Buradan kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

4.9- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

5.1- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

5.2- Yazar Görüşleri - ERENCAN ALGÜN - 2359: Âdem ile Havva'nın Son Aşkı

Çoğu zaman insanlar hakkında ne düşündüğümü tam olarak dışarıya yansıtamam. Hatta onlar hakkındaki fikirlerimi kabataslak hale bile getiremem. Ama bazı ân ve bazı kişiler vardır ki onlar kesinlikle unutulmazlar arasına girmiştir benim için. Her biri, bir efsanedir gözümde ve bu sempatik efsanelerimden birisi de muhakkak ki Aysel Çöller’dir.

O benim ilk iş arkadaşım, ilk yol göstericim, ilk editörüm ve en önemlisi dostumdu. Bu yüzden hayatımda önemli bir yere sahip. Zira ilkler asla unutulmaz.

O, tüm sempatik tavırları, iyi niyeti, yardımseverliği ve sıcakkanlılığıyla birçok konuda bana yardımcı oldu.  Bilgisiyle ve muhteşem kalemiyle romanımın kapağına renk, tecrübesiyle kitabıma pozitif değerler kattı. Heyecanla adım attığım bu mesleğin kapısında beni sevgi dolu kollarıyla kucakladı ve bana verebileceğinin en iyisini bahşetti. O kesinlikle çalışmaktan sıkılmayan, bıkmayan, yorulmayan bir profesyonel. O, kesinlikle çalışılması gereken bir editör. Ve o, çok daha fazlası...”

 

5.3- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

5.4- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

5.5- Yazar Görüşleri - GORLASSAR LUGARDİS - Bir Kâğıt Daha

Bir kitabın profesyonel olması için yazarı kadar editörünün de (birçok durumda editörün daha çok) profesyonel olması gerekir. Editör kitabın çekirdeğini oluşturan fikirden tutun da dışını kaplayan görsellere, sunuma kadar hemen her noktada bir bütünlük gözetir. Çünkü bir yazar, kendi metnine karşı körlemesine bir sevgi duyar; bu da objektif düşünmesini güçleştirir.

Bu genel havayla bakıldığında Banu Erdoğdu, birlikte çalıştığımız için şanslı olduğumu düşündüğüm önemli bir editördür. Gerek literatüre hâkimiyeti gerek sabrı, onu sayfalarca uzunlukta bir metnin özgün ve kusursuz bir şekilde baskıya hazırlanması konusunda profesyonel yapıyor. Kitabımın kusursuz olması konusunda endişelerim hafiflediyse, bunu yazım sürecinden sonraki tüm aşamalarda yanımda bulunan editörüm Banu Erdoğdu’ya borçluyum...

Tekrar çalışmak dileğiyle...

 

5.6- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

5.7- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

5.8- Yazar Görüşleri - MERVE BAĞDATLI - Gölgelerimle Tek Başına

Banu Erdoğdu ile yıllar önce tanışmış, “Gölgelerimle Tek Başına” romanımın editörlüğünü yaptığı sırada gerçekten tanımıştım. Yazarın heyecanını ve hevesini paylaşan ve anlayan, yazarın yazdıklarına güvenerek onu yönlendiren bir editördür. İşini severek yaptığını, her ayrıntıya olan hassasiyetinden anlar ve kendinizi emin ellerde hissedersiniz.

5.9- Yazar Görüşleri - FUNDA ÖZBEK ÜNLÜ - Sonsuza Düşen Aşk

“Kitaplara ruh veren kadın” demeliyiz aslında; tekrar tekrar teşekkür etmek istediğim nadir insanlardan biri olması onu benim gözümde değerli kılıyor. Banu Erdoğdu’nun çalışmaları inanılmaz etkileyici, her kitapta ve her kitabımda olmanız dileğiyle… 

6.1- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

6.2- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

6.3- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

6.4- Yazar Görüşleri - İSA DAL - Başkanın Seyir Defteri

Altı yıl boyunca aklıma ve yüreğime düştükçe kaleme aldıklarımı bir kitap halinde yayınlama fikri ortaya çıkınca, birçoğu alel acele yazılmış olan yazılarımın nasıl düzenleneceğine dair bir telaşa düştüm. Yakın ve geniş çevremde araştırmalarımın ardından Kitap Editörü ile internet üzerinden tanıştım. Detaylı çalışmalarımız sonucunda ortaya muhteşem bir sonuç çıktığına inanıyorum. Başta Tuna Bey olmak üzere, Reyyan Baş’a ilgi ve emekleri için çok teşekkür ederim.

6.5- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

6.6- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

6.7- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

6.8- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

6.9- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

7.1- Yazar Görüşleri - MAHMUT SAYILIR - İt İzinin At İzine Karıştığı Yıllar

Her zaman olmasa da kendimi şanslı bir insan olarak görürüm. Bu defa da şanslıydım, Kitap Editörü gibi dürüst çalışan bir organizasyonla ve saygıdeğer bir editörle, Dr. Fidan Güler’le tanışmak, birlikte çalışmak nasip oldu.

Anlatmak istenilene sadık kalarak, ruhuna dokunmadan, okuyucunun rahat anlayabileceği hale gelinceye dek bıkmadan, usanmadan, yapabildiğinin en iyisini yaparak amatörce hazırlanan dosyama can vererek,  kaliteli bir eser haline getirdiği için Dr. Fidan Güler’e; ayrıca duygu yüklü tanıtım yazısını (Önsöz) yazan son okuma editörü Taliha Aslan'a değerli emekleri için teşekkür ederim. Sadece bir editör değil, aynı zamanda bana bir dost kazandırdığı için Kitap Editörü’ne; Banu Hanım’a ve Tuna Bey’e çok teşekkür ediyorum.

7.2- Yazar Görüşleri - SERDAR ÇATAK - Aşkın Yüzölçümü

Öneriniz üzerine Açelya Kirezci ile çalıştık, öncelikle bağımsız olarak bu işi Türkiye’de hakkıyla yerine getiren tek kurum olduğunuzu düşünüyorum ve aldığım hizmet için size teşekkür ediyorum, zira Açelya Hanım kitabımı benden daha fazla sahiplenerek serzeniş olarak yazdığım cümleler bütününü bir esere dönüştürdü, açıkçası ilk yazarlık deneyimim olan bu deneme yazımda elimden tutup beni yüreklendirdi ve sonunda ortaya bir kitap çıktı. Ben size ve Açelya Hanım’a ne kadar teşekkür etsem azdır, kendisi editörüm olarak kitabımın ilk sayfasındaki adı ile kitabın ulaştığı herkese benimle birlikte gelecektir, ilerleyen dönemlerde de kendisi ile çalışmak için şimdiden can atıyorum ve yazmaya başladım bile :)

7.3- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

7.4- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

7.5- Yazar Görüşleri - EMRAN KOYUNCU - Sandıktaki Not

Hayalim olan bir çalışmam oldu. Üç yıl boyunca ara ara yazdığım anılarımı nasıl bir yol izleyeceğimi bilmeden, internette araştırırken tesadüf üzeri bulduğum "Kitap Editörü" sayfası beni umutlandırdı. Ilk  telefon görüşmemiz Tuna bey ile olmuştu. Sorulması gereken tüm sorularıma aldığım cevaplar beni umutlandırdı. Çalışmaya karar verdiğimde beni yönlendirecek editörüm Açelya Kirezci ile tanıştım ve gayet başarılı bir sonuç aldığımı düşünüyorum. Kitabım için beni anlayışla karşılayan Tuna Bey'e ve editörüm Açelya Hanım'a sonsuz teşekkürler...

7.6- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

7.7- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

7.8- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

7.9- KATKIDA BULUNDUĞUMUZ BAZI ESERLER

8.1- Yazar Görüşleri - CEM SANLI - Sarı Nokta

Önsöz çok uzun ve sıkıcıydı, kısalttırdı; bir sürü gereksiz şiirimisi vardı, çoğunu çıkarttırdı; yazının sonu tam anlaşılamıyordu, izahat koydurttu; tüm yazı neredeyse okunamayacak derecede hatalarla doluydu, düzeltti. Bir iki şey hariç dediklerini doğru buldum, uydum. Bence Banu Evin Torni işini ciddiye aldı, baştan savma yapmadı. Başarılıydı.

8.2- Yazar Görüşleri - FATMA SEÇKİNEL - Aynadaki Ben

Kitabımın basıma hazırlanması aşamasında profesyonel desteklerini benden esirgemeyen ve bu aşamayı kolaylaştıran Tuna Bey ve ekibine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bir dahaki kitabımda kesinlikle yine sizinle çalışmak isterim. İyi ki yollarımız kesişmiş sevgili kitapeditoru.com

8.3 - Yazar Görüşleri - ERAY TAŞ - Ağlamayan Çocuk

Alp Arslan, Banu Erdoğdu ve Tuna Erdoğdu'ya romanım Ağlamayan Çocuk üzerindeki emekleri için çok teşekkür ediyorum. Müthiş bir ekipsiniz ve bence kitapeditoru.com bu işi hakkıyla yapan en iyi kuruluşlardan birisi. Iyi ki varsınız. Saygılarımla.